Witryna Wsi

        Draganowa

 

[Strona główna] [Powrót]

Sparta

 

 Strona główna Powrót SPARTA - JASIOŁKA 6:0 ! Jubileusz 40-lecia

Sparta Draganowa

Powstała nieoficjalna strona Sparty - Tu: ZAPRASZAMY!

Trochę historii
Pierwszy klub sportowy powstał w Draganowej 31 października 1974 roku. Założono wtedy Ludowy Zespół Sportowy w Draganowej. Jego założycielami zostali: Stanisław Węgrzyn, Edward Chomentowski i Stanisław Frej. Pierwszym prezesem LZS w Draganowej wybrano Stanisława Freja. Powołano dwie sekcje - piłki nożnej i siatkowej. W 1975 roku LZS w Draganowej został zarejestrowany przez zrzeszenie LZS przy Urzędzie Gminy w Chorkówce. Zrzeszonych było 56 członków. Pierwszy mecz piłki nożnej rozegrano 1 maja 1975 roku w Kobylanach w ramach rozgrywek w lidze wiejskiej. Draganowa wygrała ze "Zrywem" Kobylany 4:1. Pierwszą bramkę dla LZS Draganowa strzelił - Stanisław Węgrzyn. Trenerem i kapitanem był Jan Adamusik. Piłkarze występowali w koszulkach czerwono-granatowych, w spodenkach czerwonych z białym paskiem, getrach niebiesko-białych. Po pierwszej rundzie drużyna zamowała I miejsce w grupie:

Lp. Klub

Pkt.

Bramki

1.

LZS Draganowa

7:1

11-2

2.

"Zryw" Kobylany

6:2

12-7

3.

LZS Kopytowa

5:3

10-6

4.

LZS Chorkówka

2:6

3-10

5.

LZS Żeglce

0:8

2-12

W drugiej, rewanżowej rundzie drużynie wiodło się gorzej i do klasy wyższej awansował LZS Kopytowa. Młodzi chłopcy z Draganowej grali w piłkę nożną w okolicznych wsiach: Iwli, Łękach Dukielskich, Kobylanach. Mieczysław Skwara był kapitanem drużyny w Kobylanach a Adam Olszyk w Chorzowie. Piotr Smolak reprezentował woj. krośnieńskie na spartakiadzie młodzieży w biathlonie, startował na zawodach w kraju i poza granicami. Alfred Munia był mistrzem Okręgu Krakowskiego w boksie.
Na zakupionej pod budowę Domu Nauczyciela w Draganowej działce, pod koniec lat sześćdziesiątych LZS w 1975 roku wybudował boisko do piłki siatkowej.
Młodzież w czynie społecznym zabrała się do budowy boiska sportowego do piłki nożnej. Drzewo na bramki przeznaczył leśniczy Władysław Sagała, obrzynał Stanisław Sajdak. Mimo osobistego zaangażowania się naczelnika Gminy - Chorkówki, jedna osoba uniemożliwiła budowę boiska w Draganowej.

Dzień dzisiejszy
Po latach niebytu, nowy LKS "Sparta" Draganowa znów wygrywa. 13.sierpnia. 2006 roku oddano nowy stadion w Draganowej – poświęcony przez księży B.Konieczmego i  K.Bochniaka. W uroczystości wzięła udział między innymi wójt gminy Chorkówka L. Liwosz, były i obecny sołtys, radny,  licznie przybyli mieszkańcy wsi Draganowa,  mieszkańcy okolicznych wiosek, piłkarze, oraz zarząd klubu Sparta Draganowa. Ukazał się wywiad z pierwszym prezesem L.Z.S. w Draganowej.

od lewej: W.Słowik, Ł.Szwast, A.Czajkowski, P.Mielech, R.Soliński, D.Pasterkiewicz, R.Szwast, M.Mielech, D.Mielech, S.Mielech, A.Mastej
Klasa "C" Krosno Grupa IV
Tak wyglądała tabela po rundzie jesiennej:

Dalej był awans do grupy B i dalsze sukcesy.

Więcej na nieoficjalnej stronie Sparty - ZAPRASZAMY!

Możesz wspomóc klub:

Konto LKS Sparta Draganowa:
Bank Spółdzielczy w Rymanowie Oddział w Chorkówce
Rachunek nr: 45-8636-1031-2003-1501-3624-0001

NIP
684-24-87-566

REGON
180114385

Jeśli masz do powiedzenia coś ciekawego na temat naszej SPARTY napisz draganowa@onet.eu

 


NIEZBĘDNIK

Pogoda w Draganowej

Draganowa w GIS

Draganowa w

Google Street View

Nowości na stronie:

Czy w Draganowej istniał Dwór?


 

Polecamy:

Galeria Kasvisions

 

Nieruchomości w Beskidzie Niskim

 

Lawendowe Pole

Podstawowe informacje
Historia wsi
Mapy
Prace naukowe o wsi Draganowa
Regionalne przepisy kulinarne
Ocalić  od zapomnienia
Galerie
Co nowego na stronie
Wiejskie instytucje

 

Strona główna ] Powrót ]

Jeśli masz pytania do twórcy strony wyślij e-mail: szu.lik@op.pl .
Copyright © 2010 Draganowa wieś w Beskidzie Niskim
Ostatnia modyfikacja: 09/20/15